Xenon Balans Xenon Beyin (Adet)

Fiyat:
349,00 TL
Havale / EFT:
342,02 TL
44,90 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

H1 H3 H4 H7 H11 9005 9006

Xenon Yedek Balans Xenon BeyinrXenon dönüşüm kiti kullanılmış otomobiller için universal yedek balanstır.

Tüm marka Xenon ampüllerine uyumludur. 

Soket farklılığı yaşarsanız, kabloları keserek montaj yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullandığınızda sıçramaları engllemek için kesilen yerleri çok iyi izole etmelisiniz. 

Montaj sırasında çarpılmamak için farları kapatınız. 

Ürün Adeti : 1 adet fiyatıdır.

Xenon Nedir? 
Asıl amacı her türlü hava koşulunda en üst seviyede görüş üstünlüğü sağlamak olan Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri yüksek voltajla oluşturulan elektrik arkının Xenon gazı ortamında sağladığı üstün bir aydınlatma sistemidir. 
Bu sistem sadece 2009 yılına kadar Avrupa''da 5 milyondan fazla araçta kullanılmıştır. Özellikle Xenon gazının yaydığı ışık kalitesi ile sürüş güvenliğini en üst seviyeye çıkarması tüm dünyada birçok üretici ve tüketici tarafından kabul görmesini sağlamıştır. Bununla beraber Amerika''daki taşımacılık departmanı (DOT) ve (SAE) yapmış olduğu uluslararası standartlardaki testlerle Xenon HID (High Intensty Discharge) Sisteminin uygunluğunu ve güvenliğini onaylamıştır. 
Uzaktan bakıldığında sadece göze hitap edermiş gibi gözüken fakat asıl amacı sürücünün görüş mesafesini daha az enerji harcayarak artırmak olan Xenonun ömrü de normal farlara göre en az 5 kat daha fazladır. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlar hem de 2 kat daha fazla ışık vererek oluşturduğu netlik sayesinde gece sürüşlerinde gündüz sürüş konforu ve performansı sağlar. 
Sağlıklı bir insanın görüş kapasitesi gündüz % 100 iken gece bu oran % 30-40lara düşmektedir. Bununla beraber sisli yağmurlu ve karlı havalarda sürücülerin görüş mesafeleri önemli oranda azalmaktadır. İşte Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri bu olumsuz koşulları minimuma indirmektedir Unutulmamalıdır ki gece sürüşlerinde düzgün görüş sağlamak tehlikeli koşullarda yerinde tepki verebilme fırsatı doğurur. Bu konu ile ilgili olarak Amerika?da yapılan araştırmalara göre kazaların %60ından fazlasının karanlık hava koşullarında meydana geldiği raporlanmıştır. 
Xenon setleri özellikle donanımsal olarak zengin olup arıza ikaz sistemine sahip olan araçlarda arıza ikaz sistemini uyarmadan çalışabilen nadir markalardan biridir. Bu durum dünyada birçok markanın çözemediği sıkıntılı bir problemdir. 


Ürün resmi örnektir.

Diğer Özellikler
Stok KoduKT990269
MarkaKOTO
Stok DurumuVar
KT9902691995

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.