H1 Xenon Far 8000K Xenon Kit

Fiyat:
1.450,00 TL
Havale / EFT:
1.421,00 TL
186,57 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Ürün resmi örnektir.
Halojen teknolojisinden Xenon teknolojisine geçin, hem görüş kalitenizi artırın hemde otomobilinize değer katın.
H1 xenon dönüşüm kiti.
Orjinal ampülü H1 olan 12V otomobiller içindir.
Halojen ampulden xenon sistemine geçiş için gerekli herşey setin içerisindedir.
Montaj esnasında aracın orijinal tesisatına müdahalede bulunmadan araya girilir.
E13 ve CE belgeleri ile otomobil donanımı ve insan sağlığına uygunluğu tescillenmiştir.
Ballast Type : 35 W
Vin : DC 9-16V
Vnorm : DC 13.2V
lin : 3.2 A
lin max : 5.5 A
Pout : 35 W
Tcase :- 40 C- + 150 C
Sağ Sol 1 Takım (2 adet xenon ampul, 2 adet balans)
Xenon Nedir?
Asıl amacı her türlü hava koşulunda en üst seviyede görüş üstünlüğü sağlamak olan Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri yüksek voltajla oluşturulan elarkının Xenon gazı ortamında sağladığı üstün bir aydınlatma sistemidir.
Bu sistem sadece 2009 yılına kadar Avrupa"da 5 milyondan fazla araçta kullanılmıştır. Özellikle Xenon gazının yaydığı ışık kalitesi ile sürüş güvenliğini en üst seviyeye çıkarması tüm dünyada birçok üretici ve tüketici tarafından kabul görmesini sağlamıştır. Bununla beraber Amerika"daki taşımacılık departmanı (DOT) ve (SAE) yapmış olduğu uluslararası standartlardaki testlerle Xenon HID (High Intensty Discharge) Sisteminin uygunluğunu ve güvenliğini onaylamıştır.
Uzaktan bakıldığında sadece göze hitap edermiş gibi gözüken fakat asıl amacı sürücünün görüş mesafesini daha az enerji harcayarak artırmak olan Xenon"un ömrü de normal farlara göre en az 5 kat daha fazladır. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlar hem de 2 kat daha fazla ışık vererek oluşturduğu netlik sayesinde üşlerinde gündüz sürüş konforu ve performansı sağlar.
Sağlıklı bir insanın görüş kapasitesi gündüz % 100 iken gece bu oran % 30-40"lara düşmektedir. Bununla beraber sisli yağmurlu ve karlı havalarda sürücülerin görüş mesafeleri önemli oranda azalmaktadır. İşte Xenon HID (High Intensity Discharge) Sistemleri bu olumsuz koşulları minimuma indirmektedir Unutulmamalıdır ki gece sürüşlerinde düzgün görüş sağlamak tehlikeli koşullarda yerinde tepki verebilme fırsatı doğurur. Bu konu ile ilgili olarak Amerika da yapılan araştırmalara göre kazaların %60"ından fazlasının karanlık hava koşullarında meydana geldiği raporlanmıştır.
Xenon setleri özellikle donanımsal olarak zengin olup arıza ikaz sistemine sahip olan araçlarda arıza ikaz sistemini uyarmadan çalışabilen nadir markalardan biridir. Bu durum dünyada birçok markanın çözemediği sıkıntı bir problemdir.
Seti oluşturan balans ve ampul için 2 yıllık garanti kapsamı süresince arıza durumunda herhangi bir tamir işlemine gitmeksizin birebir değişim garantisi verebilen bir markadır.
Diğer Özellikler
Stok KoduOTBTC990261
MarkaKOTO
Stok DurumuVar
XENONFARKİTH1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.